تماس با مدیریت سایت آقای میرابوالحسن میرهادی : 09128524633

رئیس اتاق بازرگانی قم : در دولت دوازدهم به بخش خصوصی بیش از گذشته اعتماد شود

90 بازدید
خبر شده مرداد 22, 1396 توسط admin (100 امتیاز)

رئیس اتاق بازرگانی قم : در دولت دوازدهم به بخش خصوصی بیش از گذشته اعتماد شود

رئیس اتاق بازرگانی قم :

 در دولت دوازدهم به بخش خصوصی بیش از گذشته اعتماد شود

رئیس اتاق بازرگانی قم در چهارمین جلسه هیات نمایندگان این اتاق در سالجاری ، با اشاره به آغاز تشکیل جلسات شورای گفت وگودر دولت یازدهم اظهارداشت : یکی از موارد اجرایی ونتیجه بخش  در دولت یازدهم فراهم شدن زمینه گفت وگو دولت و بخش خصوصی بود.

ابوالضل خاکی با اشاره به نشست مشترک روسای اتاق های بازرگانی سراسر کشور که با حضور استانداران ، معاون اول رئیس جمهور ، وزیر کشور و وزیر صنعت ،معدن و تجارت افزود: تشکیل شورای همکاری منطقه ای با حضور روسا سه اتاق ( اصناف ، تعاون و بازرگانی ) و روسای مجمع نمایندگان هراستان و استانداران بعنوان هسته منطقه ای یکی از مهم ترین اهداف این نشست بود.

وی به نقل از رئیس اتاق بازرگانی ایران ( غلامحسین شافعی ) پیشنهاد ایجاد هلدینگ صادراتی و تعریف مگا پروژه هادر سطح مناطق سرمایه گذاری در مناطق مرزی با مشارکت کشورهای همسایه  و تهیه وتدوین برنامه توسعه منطقه ای را ازدیگر اهداف این شورا برشمرد.

رئیس اتاق بازرگانی قم تاکید کرد: اجرایی شدن بندهای قانون بهبود مستمر محیط کسب وکار به ویژه ماده 2و 3 این قانون مبنی بر نظر خواهی ازبخش خصوصی برای اصلاح و تدوین مقررات و آیین نامه را از دیگر خواسته های بخش خصوصی بود.

" خاکی " اجرایی شدن ماده پنجم قانون بهبود محیط کسب وکار در رابطه با ثبت وساماندهی تشکل های اقتصادی و ایجاد پایگاه ملی مناقصات و تبدیل آن به پایگاه اطلاع رسانی طبق ماده 19 قانون باهدف جلوگیری از پاره ای از موازی کاری ها از دیگر پیشنهادات بخش خصوصی عنوان کرد.

علی خاکی عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی قم

مصوبات کمیسیون های تخصصی اجرایی شود

در ادامه این نشست علی خاکی عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی قم با اشاره به حضور نمایندگان اتاق بازرگانی در کمیسیون های تخصصی حل مشکلات پرونده های بیمه و مسائل بانکی واحدهای تولیدی و صنعتی استان اظهارداشت : متاسفانه پاره ای از مسائل و مشکلات بانکی در کمیسیون ها مطرح می شود و حتی مصوبه می گیرد ولی در عمل اجرایی نمی شود.

وی در ادامه خواستار ارتقای سطح ایمنی و بهداشت شهرک های صنعتی استان و هماهنگی بین نهادهای دولتی استان در راستای اجرای مصوبات استانی شد.

 هادی راد ، عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی قم

ارجاع 64 پرونده مالیاتی به کمیسیون حل اختلاف مالیاتی اتاق بازرگانی قم

هادی راد مسئول کمیسیون حل اختلاف مالیاتی اتاق بازرگانی  با اشاره به برگزاری جلسات این کمیسیون در اولین روز هرماه ار ارجاع 64 پرونده جهت پیگیری به کمیسیون حل اختلاف به اتاق بازرگانی خبرداد و افزود: در جلسه کمیسیون این ماه باحضور کارشناسان و مشاوره اتاق بازرگانی 40 پرونده مورد رسیدگی قرار گرفت .

وی در ادامه با اشاره به فعالیت های کمیسیون جوانان اتاق بازرگانی با محوریت کارآفرینی برای جوانان از برگزاری دومین رویداد کارآفرینی توسط این کمیسیون در روز 26 مردادماه خبرداد.

در ادامه این نشست مباحث مربوط به قاچاق کالا، توسعه اشتغال استان درحوزه فناوری اطلاعات و مشکلات مربوط به حمل و نقل جاده قدیم قم ، تهران در خصوص  دریافت عوارض ازسرویس پرسنل واحدتولیدی و صنعتی مستقر در شهرک ها  و برگزاری دوره های آموزشی در خصوص ثبت شرکت ، تغییرات اساس نامه و مباحث حقوقی جدید ازدیگر مباحث مطرح شده در این جلسه بود.

تماس با مدیریت سایت آقای میرابوالحسن میرهادی : 09128524633
...