تماس با مدیریت سایت آقای میرابوالحسن میرهادی : 09128524633

مدیرکل راه آهن قم: احداث کارخانجات تعمیرات دیزل در دستور کار اداره کل راه آهن قم است

101 بازدید
خبر شده مرداد 23, 1396 توسط masumeh ghanbari (100 امتیاز)
ویرایش شده مرداد 23, 1396 توسط masumeh ghanbari

مديركل راه‌آهن استان قم حمايت از پايان نامه‌هاي دانشجويان در حوزه راه‌آهن خبر داد

اعتماد گفت: حمايت از پايان‌نامه‌هاي دانشجويان فوق ليسانس و دكترا در زمينه راه‌آهن با انعقاد تفاهم‌نامه با دانشگاه‌هاي قم و صنعتي در دستور كار است.

محسن اعتماد با اشاره به پروژه‌های هفته دولت اداره‌کل راه‌آهن اظهار کرد: بهره‌برداری از خط دوم ریلی ایستگاه گار به قمرود مهمترین پروژه است که بالغ بر 32 میلیارد تومان اعتبار برای آن اختصاص پیدا کرده است که این امر در افزایش سرعت تأثیرگذار بوده است.

مدیرکل راه‌آهن استان قم با اشاره به برخورد قطار با عابران گفت: حوادثی در این زمینه در سال‌های گذشته شاهد بودیم که به دلیل بی‌اطلاعی مردم در زمینه قدرت ترمز قطار است.درخواست برگزاری جلساتی با هیأت امنای مساجد، مدارس و شوراهای محل برای شفاف‌سازی این امر صورت گرفته است.


وی ادامه داد:‌ دو زیرگذر احداث شده که بالغ بر 800 میلیون تومان اعتبار برای آن صرف شده تا تردد و عبور و مرور آسان‌تر صورت گیرد

وی خاطرنشان کرد:‌ راه آهن از جمله زیرساخت های توسعه پایدار است که با ظرفیت هایی که دارد، می تواند به تحقق اقتصاد مقاومتی کمک کند.

وی اضافه کرد: راه آهن قم با توجه به موقعیت جغرافیایی، ظرفیت های بالقوه بسیاری در زمینه حمل بار دارد، ولی در حال حاضر سالانه کمتر از 2 میلیون تن بار از طریق ریل راه آهن قم جا به جا می شود

وی به برخی از این ظرفیت ها اشاره کرد و با بیان این که ایستگاه باری گار قم تا گمرک این شهر یک کیلومتر فاصله دارد، گفت: اگر اداره کل گمرک زیرسازی لازم برای اتصال به ریل راه آهن را انجام دهد، راه آهن نیز آمادگی دارد روسازی را انجام دهد تا حمل بار گمرک از طریق ریل راه آهن صورت گیرد ولذا سالانه یک میلیون تن بار گمرک واقع در میدان تره بار از طریق حمل و نقل ریلی جابه جا می شود

وی ادامه داد: در همین راستا سیلوی گندم قم که با ایستگاه راه آهن، 13 کیلومتر فاصله داشت با اعتبار 130 میلیارد ریال به ریل راه آهن متصل شد تا سالانه 300 هزار تن گندم تولیدی در قم از طریق راه آهن به نقاط مختلف کشور جابه جا شود.

وی گفت: ایستگاه های راه آهن باغیک و سواران که 11 کیلومتر با بخش اقتصادی سلفچگان فاصله دارد، مربوط به اداره کل راه آهن استان مرکزی است و سعی داریم این 2 ایستگاه را به محدوده مدیریت قم منتقل کنیم.

اعتماد افزود: اگر این امر محقق شود در مرحله نخست سالانه سه میلیون تن بار از بخش سلفچگان قم به وسیله ریل راه آهن به سراسر کشور جابه جا می شود.

وی گفت: در صورتی که سازمان های ذیربط همکاری لازم را با اداره کل راه آهن در راستای توسعه حمل و نقل بار در استان داشته باشند، می توان از نهایت ظرفیت راه آهن بهره برد که این امر باعث کاهش هزینه ها و ایمنی در حمل بار و همچنین توسعه اقتصادی استان می شود.

وی بیان کرد: در چهار ماهه سال گذشته، 49 هزار تن بار از طریق ریل راه آهن قم جابه جا شد که این رقم در مدت مشابه امسال با افزایش 440 درصدی به 264هزار تن رسیده است.

مدیرکل راه آهن قم افزود: در همین مدت، سال گذشته 77 هزار تن تخلیه باری که از نقاط مختلف کشور به قم رسیده بود صورت گرفت که امسال با افزایش 280 درصدی به 294 هزار تن رسیده است.

وی گفت : روزانه 26 رام قطار از محدوده اداره کل راه آهن قم عبور می کند؛ چهار رام قطار در مسیر قم - تهران و بلعکس و همچنین سه رام قطار در مسیر قم - مشهد و بلعکس تردد می کند

وی افزود: در چهار ماهه امسال، 295 هزار تن از طریق ریل راه آهن قم جا به جا شده اند که نسبت به سال گذشته که 250 هزار تن بود، 18 درصد افزایش یافته است.

این مقام مسئول افزود: افتتاح ساختمان آموزشی، ساختمان برج مراقبت، 2 زیرگذر و امضای تفاهم نامه و حمایت از پایان نامه های دانشجویی کارشناسی ارشد و دکترا با دانشگاه های قم و صنعتی قم از دیگر طرح هایی است که در این هفته عملیاتی می شود.

مدیرکل راه آهن قم در ادامه با تبریک روز خبرنگار، گفت: خبرنگارباید روح آزادی، عدالت، صداقت و فراجناحی بودن را در درون خود داشته باشد و می تواند با اطلاع رسانی صریح، سریع، بی واسطه و دقیق شعور اجتماعی و سیاسی مردم را بالا ببرد و عملکرد خدمتگزاران نظام را به صورت شفاف اطلاع رسانی کند.

وی اضافه کرد: از خبرنگاران انتظار می رود مشکلات و کمبودها را به مسئولان گوشزد کنند و واسطه ای امین بین مردم و مدیران نظام باشند.

تماس با مدیریت سایت آقای میرابوالحسن میرهادی : 09128524633
...